informace o nás

Název naší CHS vznikl sloučením zkratky příjmení majitele Šebela a počátečních písmen zakladatelů smečky

( Florenta, Agnes. Caesar ) .

CHS je registrována u mezinárodní organizace FIFE a jsme členem klubu chovatelů koček www.zo36brno.cz .

Již v minulosti jsme se starali o několik koček, zaběhlých k našemu domovu a zvykli jsme si na jejich společnost a lásku.

Po náhodném seznámení s plemenem Maine coon bylo jasné, že tuto kočku jednou musíme mít a neskočilo jen u jediné.

Sen se stal skutečností a přišel nový člen domácnosti v podobě Agnes Lemacoca, CZ, které jsme hned o pár měsíců později našli ženicha, krásného bicolora Caesara Belu Felis Felina, CZ a kamarádku na " drbání " Florentu of Pumeli Garden, CZ.

Nejnovějším přírůstkem je nyní náš " uhlík " Orlando Baccaracoon, CZ a zvažujeme i ponechání jednoho " zlatíčka " z našeho vrhu B, ( ke kterému nám dopomohl Groro Bon Simon Arauka, CZ ve spolupráci s CHS Felis Felina, CZ ),  ať má do budoucna Orlando také hezkou kočičí slečnu.

Co se týče povahy smečky, naplňuje všechny skutečnosti psané o MCO. Jsou to čistotní společníci, lovci rybek v miskách s vodou a věrní přátelé s prapodivným přízvukem.

Všechny naše kočky vyrůstají uvnitř domu, přespávají v pelíšcích svých i jejich majitelů nebo na škrabadlech, které jsme s láskou vyrobili " šité na míru ". Žádná bouda ani kotec nepřichází v úvahu.

Kočky krmíme kvalitními granulemi Bosch Sanabelle / Royal Canin a hromadou masíčka, kapsiček a jiných zdravých,

chutných a nezbytných dobrůtek.

Dospěláci  i koťata bez problémů navštěvují kočičí WC a jsou zvyklí na přírodní stelivo Cats Best ÖkoPlus.

Kočky i kocourci jsou řádně očkováni, odčerveni, čipováni a testováni na Felv a Fiv s negativním výsledkem, stejně jako jejich rodiče od našich kočičích přátel z různých koutů ČR.

Upřednosňujeme, a to nade vše zdraví a prosperitu našich miláčků. Jsme zásadně proti jakékoli formě nezodpovědného rozmnožování nebo křížení ras, na úkor zdraví koček, s vidinou velkých zisků.

Chováme kočky především tak, aby byly spokojené, krásné a nikoli kvůli vlastnímu prospěchu ( kromě potěšení z jejich přitomnosti ).